1.    
  2.     Як допомогти обпаленої на сонці шкірі?

Як допомогти обпаленої на сонці шкірі?

13.11.2017

Пляж, море, сонце — головні складові ідеального відпочинку. Але часто після цілого дня, проведеного під ультрафіолетовими променями, можна отримати не тільки рівний і золотистий загар, але і не дуже приємне наслідок під назвою сонячний опік, через який шкіра стає червоною, починає свербіти і поступово облазити. Щоб допомогти вашій обгорілої шкіри, радимо скористатися нашими порадами, які досить прості в застосуванні і не вимагають дорогих засобів.

Тілу потрібно дати охолонути

Якщо ви раптом помітили, що шкіра починає облазити, найголовніше і перше правило — прийняття холодного душу або ванни. Холодна вода не тільки остудить тіло, але і сповільнить процес «отпадания» клітин епідермісу. Після душу витиратися слід обережно, без тертя. Можна просто злегка промокнути ще вологу шкіру м’яким чистим рушником. При інтенсивному витиранні процес облізання, навпаки, прискориться і посилиться, а це може торкнутися і неушкоджені ділянки тіла.

Інтенсивне зволоження

Після прийняття душу і промокання шкіри рушником, слід нанести зволожуючий крем або лосьйон, спеціально розроблений для обгорілих клітин шкіри. Прекрасним варіантом стане зволожуючі косметичні засоби з екстрактом алое вера, які добре охолоджують шкіру, зменшують запалення, роздратування і уповільнюють процес облізання. Крім цього, в аптеках продаються гелі на основі алое вера, які наносяться на пошкоджені ділянки для прискорення процесу відновлення, зменшення болісних відчуттів і для захисту шкіри від різного роду інфекцій.

Необхідно пити якомога більше води

Після сонячного опіку рекомендується подбати про шкіру не тільки зовні, але і зсередини, потрібно відновити водний баланс в організмі, і звичайна вода в цьому випадку — найпростіше рішення проблеми зневоднення. Влітку шкірі необхідно більше вологи, а якщо шкіра ще й пошкоджена, води потрібно набагато більше. Лікарі радять пити багато рідини, що наповнить шкіру необхідною вологою для оновлення та відновлення. Якщо ваша шкіра почала облазити, слід випивати щодня по 9-10 склянок чистої води без газу.

Ні свербіння і запалення!

При сонячному опіку саме неприємне відчуття — це безперервний, постійний свербіж. Пошкоджені ділянки тіла не можна дряпати або розчісувати, адже це завдасть ще більшої шкоди, до того ж може залишити сліди. Якщо відчуття свербежу стане просто нестерпним, можна прикласти до пошкодженого зоні шматочок льоду, який остудить шкіру, і вона буде свербіти набагато менше.

Не варто обдирати шкіру, що обгоріла

Облезающая, пузириться шкіра — видовище не з приємних, більш того, це дратує і відштовхує, до того ж може призвести до різних інфекцій. Саме тому ні в якому разі не можна розчісувати або обдирати пошкоджену сонцем шкіру. Навіть якщо який-небудь клаптик шкіри майже повністю сліз, не варто негайно його віддирати. Рекомендується акуратно зрізати його за допомогою маленьких манікюрних ножиць, а потім нанести антибактеріальний засіб.

Завжди готовий!

Як кажуть, краще попередити, ніж лікувати. У нашому випадку це прислів’я як не можна до речі. Найдієвіший засіб проти опіків — це дотримання заходів безпеки і попередження. Перед виходом на відкрите повітря, не слід забувати про сонцезахисний лосьйон або крем, який допоможе захистити шкіру від негативного впливу сонця, а саме від ультрафіолетових променів. Така сонцезахисна косметика використовується для всіх ділянок шкіри, навіть важкодоступних, наприклад, область за вухами.

Вдалого вам, рівного і красивого загару!

Написати коментар